Späť na novinky

JTRE získala úver vo výške 105 miliónov eur na nové byty v EUROVEA

Pohlad promenada

Výstavba pokračovania komplexu EUROVEA vo vznikajúcom modernom centre Bratislavy pri Dunaji rýchlo napreduje. Projekt zaznamenal obrovský úspech u záujemcov o kúpu bývania a vyslúžil si dôveru finančných inštitúcií. Developer projektu J&T REAL ESTATE (JTRE) získal v týchto dňoch významné financovanie na výstavbu rezidenčnej časti.

Syndikovaný úver vo výške 105 miliónov eur poskytli VÚB banka a UniCredit Bank. Určený je na výstavbu rezidenčnej časti rozšírenia EUROVEA s takmer piatimi stovkami bytov v prvom slovenskom mrakodrape EUROVEA TOWER a nábrežných rezidenciách EUROVEA RIVERSIDE. Ide o jeden z najvyšších úverov na developerský projekt poskytnutých na Slovensku za posledné roky. Zmluvnú dokumentáciu pripravila medzinárodná právna kancelária Dentons.

„Zabezpečenie financovania takéhoto objemu v turbulentných časoch dosvedčuje, akým úspešným projektom je rozšírenie komplexu EUROVEA. Banky majú aj naďalej dôveru v JTRE a v to, že na našich projektoch odvedieme zodpovednú a poctivú prácu. Naše developerské projekty, ktoré realizujeme v najlepších lokalitách, dokážu kupujúcim poskytnúť vyššiu pridanú hodnotu a emóciu. Všetko to podčiarkuje obrovský záujem o kúpu bytov v oboch rezidenčných objektoch v rámci rozšírenia EUROVEA. Ďakujeme bankám za prejavenú dôveru v náš tím, v našich externých spolupracovníkov a dodávateľov i v samotný projekt,“ povedal Pavel Pelikán, výkonný riaditeľ JTRE.

Predaj bytov v EUROVEA TOWER a EUROVEA RIVERSIDE sa začal v lete minulého roka a doteraz si nového majiteľa našlo spolu už viac ako 70 percent z nich. Výstavba sa začala v decembri 2019. V súčasnosti sa budujú podzemné podlažia a po ukončení prác na základovej doske začína rásť do výšky aj prvý slovenský mrakodrap.

„Sme veľmi radi, že môžeme byť súčasťou tohto unikátneho rezidenčného projektu a mohli sme naplniť dôveru JTRE spolu s UniCredit Bank. Prajeme projektu, ktorý vnímame ako „odsúdený na úspech“, spokojných budúcich kupujúcich,“ vyjadril sa Pavol Hajdu, riaditeľ odboru Štruktúrované produkty firemného bankovníctva vo VÚB banke.

„Pre UniCredit Bank je cťou spolupodieľať sa na tomto, pre Bratislavu veľmi významnom, projekte. Spolupráca troch silných partnerov v kombinácii s humánnym urbanizmom verejných priestorov architektky Beth Galí zodpovedá celkovému charakteru tohto supermoderného projektu vo výnimočnej lokalite,“ doplnil Štefan Brychta, riaditeľ odboru Financing & Advisory SK v UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.

Okrem dvoch bytových objektov zahŕňa projekt rozšírenia EUROVEA aj dve administratívne budovy s prenajímateľnou plochou 40-tisíc štvorcových metrov, rozšírenie nákupného centra o 25-tisíc štvorcových metrov predajnej plochy a podzemné garáže pre 1 400 automobilov. Vznikne nábrežný park s výmerou 25-tisíc štvorcových metrov, ktorý rozšíri obľúbenú dunajskú promenádu, a nový aktivity park, ktorý skultúrni zanedbané prostredie pod Mostom Apollo. Pribinova ulica sa zmení na mestský bulvár s alejou stromov a námestím pred vstupom do mrakodrapu. Otvorenie rozšírenia nákupného centra je plánované na rok 2022 a dokončenie celého projektu v roku 2023.