Späť na novinky

Skelet shoppingu je už dokončený

Korytnacka

Do rozširovania nákupného centra Eurovea nijako nezasiahla ani vysoká hladina Dunaja a tento týždeň sme úspešne dokončili betonáž stropnej dosky. Železobetónový skelet shoppingu je tým definitívne dokončený a pokračovať môžeme s fasádou a výplňovými konštrukciami. Zároveň montujeme 2 500 m2 oceľovej konštrukcie presklenej strechu v rovnakom štýle ako je na existujúcej budove. Takzvanú korytnačku realizujeme prostredníctvom špeciálneho priestorového debnenia, ktoré sa bude posúvať podľa toho, ako bude pokračovať montáž. Jeho zakončenie bude na stĺporadí, ktoré je už teraz viditeľné. Dodávateľ INGSTEEL, spol. s r.o. následne zasklí konštrukciu 1732 kusmi trojuholníkových skiel. Predpokladané dokončenie prestrešenia komunikačného traktu je už koncom tohto roka.

Administratívna budova Pribinova X má dokončenú až meter hrubú roznášaciu stropnú dosku, ktorá musela byť urobená kvôli zmene nosného systému. Dosku vylievaji kolegovia postupne a použijú na ňu 582 ton železa a 2100 m3 betónu. Po dokončení bude jej hmotnosť úctyhodných 5250 ton. Pribinova Y, druhá administratívna budova v rámci aktuálnej výstavby v zóne Eurovea City, má hotovú podlahu tretieho podlažia.

Výstavba Eurovea Tower pokročila a už je hotové piate bytové podlažie a intenzívne sa pracuje na ďalších dvoch poschodiach. Aktuálna výška veže je 11 poschodí. Pribudol trojstranný veterný štít s celkovou plochou viac ako 1000 štvorcových metrov, ktorý nesie názvy kľúčových hráčov tejto jedinečnej stavby. Unikátom je aj 10 metrová  lávka určená na prekladanie materiálu od dodávateľa PERI spol. s r.o., ktorá je jedna z najväčších v strednej Európe, veď jej vyčnievajúca časť je v dĺžke 5,5 metra. Výstavba mrakodrapu už teraz postupuje „štandardnou“ rýchlosťou pri našich projektoch, teda jedno podlažie za približne 11 dní. Ak sa nevyskytnú nepredvídateľné skutočnosti, mal by prvý slovenský mrakodrap dosiahnuť konečnú výšku o rok a tri mesiace.

Dve tretiny pokračovania rezidenčnej časti Riverside sú už hotové a začali sme s montážou okien a fasády od strany Dunaja. Všetky práce na tomto rozsiahlom súbore stavieb postupujú aj naďalej podľa stanoveného harmonogramu.