Späť na novinky

EUROVEA 2 dostala úver 116 miliónov eur na výstavbu rozšírenia nákupného centra a kancelárií

Rozsirenie Eurovea

Spoločnosť EUROVEA 2, s. r. o. získala jeden z najväčších realitných úverov na Slovensku za posledné roky. Financovanie v sume 116 miliónov eur bude slúžiť na výstavbu rozšírenia nákupného centra EUROVEA a priľahlej administratívnej budovy PRIBINOVA X. Stavebné práce na oboch objektoch sú v plnom prúde.

Úver na výstavbu projektu poskytol syndikát bánk vedený Tatra bankou, spolu so Slovenskou sporiteľňou a UniCredit Bank. Zmluvnú dokumentáciu pripravila medzinárodná právna kancelária Dentons.

„Napriek už viac ako rok trvajúcim obmedzeniam spôsobeným pandémiou napreduje projekt rozšírenia EUROVEA podľa plánu. Získanie takéhoto významného financovania v súčasnej zložitej situácii je dôkazom, že v úspešnosť projektu po návrate k normálnemu fungovaniu celej spoločnosti dôverujeme nielen my, ale aj banky. Dôveru v projekt, jeho vysokú návštevnosť a tím, ktorý na ňom pracuje, si ceníme a ďakujeme za ňu. EUROVEA si za viac ako desať rokov od otvorenia vybudovala pozíciu top módnej a nákupnej destinácie v Bratislave a zároveň obľúbeného miesta na trávenie voľného času na dunajskej promenáde. Rozvoj celej štvrte EUROVEA CITY prinesie ďalšie možnosti pre bývanie, prácu a voľný čas a ešte zvýši atraktivitu moderného centra Bratislavy,“ hovorí Peter Korbačka, predseda predstavenstva EUROVEA, a. s.

„Veľmi si vážime dôveru klienta v súvislosti s financovaním ďalšieho rozšírenia atraktívneho centra EUROVEA. Sfinalizovanie financovania počas obdobia pretrvávajúcej pandémie je potvrdením pripravenosti  bánk participovať na financovaní kvalitných projektov aj v náročnom období. Teší nás, že máme možnosť podporiť projekt, ktorý prispeje k ďalšiemu rozvoju nášho mesta,“ uviedla Zuzana Koštialová, prokuristka Tatra banky.

Rozšírenie obľúbeného nákupného centra prinesie ďalších 25-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej obchodnej plochy, pričom najväčším ťahákom bude prvá predajňa módneho reťazca Primark na Slovensku. Celková prenajímateľná plocha nákupného centra dosiahne 85-tisíc štvorcových metrov. Administratívna budova PRIBINOVA X priamo prepojená s nákupným centrom má deväť nadzemných podlaží a prenajímateľnú plochu 18-tisíc štvorcových metrov. Ponúkne bezpečné, flexibilné a funkčné pracovné priestory v najvyššom štandarde, pričom ašpiruje na ekologický certifikát BREEAM EXCELLENT.

Výstavba rozšírenia EUROVEA pod taktovkou developerskej spoločnosti JTRE sa začala v decembri 2019 a jednotlivé časti budú dokončené v rokoch 2022 a 2023. Bratislavčania a návštevníci mesta sa môžu tešiť aj na nové verejné priestory – predĺženie nábrežnej promenády s aktivity parkom a bulvár Pribinova s novou alejou stromov a námestím pred vstupom do centra. Okrem rozšírenia obchodnej plochy a nových kancelárií prinesie projekt aj byty, z ktorých už viac ako 80 percent má budúceho majiteľa.