Späť na novinky

Kam sa posunula výstavba komplexu Eurovea?

Panorama

Bývanie

Po náročnej betonáži meter hrubej stropnej dosky najvyššieho bytového poschodia dokončujeme vrchné technické podlažie. Zároveň prebieha montáž koruny a postupne sa rozoberá posuvný veterný štít, vďaka čomu získa stavba mrakodrapu definitívnu siluetu a výšku. Montáž fasády finišuje poslednými vrchnými podlažiami. Rýchlym tempom postupujú práce na interiéroch. Sadrokartónové priečky sú hotové na 30 poschodiach, po 28. poschodie sú dokončené podlahové potery a po 24. poschodie omietky. Do 20. poschodia sú hotové obklady aj podlahy na chodbách okrem finálneho povrchu. Parkety sú položené už na jedenástom poschodí a dvere stihli kolegovia namontovať po deviate poschodie. V júni 2023 by sme chceli spustiť kolaudačné konania pre mrakodrap a pre Riverside sú naplánované už začiatkom roka.

V celom projekte pokračovania Eurovea – Eurovea Tower aj Eurovea Riverside, je predaných takmer 90 percent bytov. V samotnom mrakodrape je to viac ako 85 percent, pričom zvyšné byty sme zatiaľ nedali do predaja. V nábrežných rezidenciách Riverside sa dokončujú interiéry – vo všetkých piatich blokoch sú dokončené potery a v blokoch A, B, C aj omietky a obklady. Parkety už začali klásť v treťom objekte a do januára by mali byť všetky bloky pripravené na kolaudáciu.

Veterny stit

Práca

Najďalej je výstavba oboch administratívnych budov, ktoré sú na 80 % hotové a momentálne sa pracuje intenzívne na vstupných lobby, osadení karuselov a obe budovy sa pripravujú na spustenie kúrenia. Vnútorné fitouty sa budú realizovať na základe požiadaviek a špecifikácií klientov. O administratívne priestory v budovách Pribinova X a Pribinova Y je veľký záujem vzhľadom na výnimočnú lokalitu s vynikajúcou dostupnosťou a množstvom služieb a funkcií v celom projekte. Stále prebiehajú rokovania s potenciálnymi záujemcami a v súčasnosti máme v jednotlivých budovách takmer 80 až 90 percent priestorov pod ponukami.

Pribinova Y fasada

Zábava a nákupy

Taktiež rozšírenie nákupného centra sa dostalo do finálnej fázy. Dlažba je položená na 90 percentách plochy. Priečky sú dokončené,sadrokartónové obklady sú hotové na 60 percent. Hotové sú aj rozvody vody a elektriny, prebieha montáž svietidiel. Vzduchotechnika je v procese oživovania a kontroly. Priestory írskeho módneho reťazca Primark, ktorý tu otvorí svoju prvú prevádzku, sú už odovzdané a dvojpodlažná predajňa dostáva svoju svoju nezameniteľnú tvár. Rovnako aj ostatní tenanti postupne realizujú fitouty svojich priestorov. Finálne sú aj sadové úpravy zelenej strechy rozšírenia shoppingu.

Čo sa týka komunikácií, v priebehu októbra boli dokončené stavebné práce na cestách pri SND a poza Rybu a tieto sú vo fáze kolaudačných konaní. SND už začalo využívať upravené parkovisko s novým parkovacím systémom. V priestore bulváru Pribinova sú vo finálnej fáze betonáže na podzemných vjazdoch. V priestore pod mostom Apollo sa realizujú práce na povrchoch ciest. Všetky obmedzenia súvisiace s výstavbou plnohodnotného mestského bulváru Pribinova budú odstránené na jar 2023. Priebežne však budeme sprístupňovať a sprejazdňovať jeho jednotlivé časti podľa toho, ako ich budeme dokončovať.

Shopping zelena strecha